• -20%
Play Video

Her İki Dünyanın En İyisi

Camden 500, duyduğunuz en şaşırtıcı derecede temiz, lineer ve şeffaf pre amplifikatördür. Ancak hepsi bu değil;  üzerinde özel yapım analog saturasyon devreleri içeren "Mojo" özelliğinede sahiptir.

Temiz, Doğru, ve Doğal

Camden 500, ihtiyaç duyulan durumlarda en üst düzeyde netlik ve detay sağlar. Özel 'Camden' topolojisi, etkileyici düşük gürültü ve düşük distorsiyon performansı sağlar: -129.8dB EIN (150ohm) ve THD+N oranı %0.0002'den düşüktür. Ayrıca frekans ve faz doğruluğu konusunda yeni bir standart belirler: Maksimum kazançta 5Hz ila 200kHz arasında ±0.7dB frekans tepkisi ve 50Hz - 20kHz arasında <2° faz kayması. Sonuç olarak, duyduğunuz en doğal sesi sağlayan bir ön amplifikatördür.

Vintage, Sıcak, ve Renkli

Camden 500, "Mojo" adında bir özel analog saturasyonm devresine sahiptir. Bu devre, Camden 500'ü envanterinizdeki en doygun, en sıcak, en renkli mikrofon ön amplifikatörüne dönüştürür. Favori eski ekipmanlarımızın ürettiği harmonikler ve saturasyon etkilerini sunmak amacıyla tasarlanan Mojo, hafif olabilir, abartılı olabilir, ancak belkide en iyisi, hiç olmayabilir ...

Kusursuz Modern Temiz Performans

Camden 500, baştan sona mühendislik direktörümüz Edward Holmes tarafından tasarlanmış olup modern stüdyolar için en iyi arayüz olmak amacıyla geliştirilmiş ve modern iş akışı ve üretim tekniklerinin zorluklarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Herhangi bir giriş kaynağıyla mükemmel performans göstermek üzere tasarlanan Camden 500,  68.5dB'ye kadar olan her kazanç ayarında etkileyici düşük gürültü ve düşük distorsiyon performansı ile frekans/faz doğruluğunu sağlayan tamamen orijinal, özel tasarım bir ön amplifikatör topolojisine sahiptir.

Adımlı Kazanç Kontrolü

Camden 500, 5.5dB adımlarla temiz, şeffaf pre amplifikatör kazancı sağlayan premium bir 12-yollu anahtar kazanç kontrolüne sahiptir. Bu özellik, kazanç ayarlarını hatırlamayı kolaylaştırır ve stereo uygulamalarında iki Camden 500'in kazancını eşleştirmeyi kolaylaştırır.

Stereo Eşlenmiş

Titizlikle seçilmiş modern bileşenlerle, herhangi iki Camden ön amplifikatörü 0.1dB'ye kadar stereo eşleşmiştir. Her Camden ön amplifikatörü ayrıca fabrikada sıkı bir frekans tepkisi testinden geçer, böylece öncekiyle aynı performansı sergilemesi garanti altına alınır.

Progressive-slope Yüksek Geçirgen Filtre

Camden'ın yüksek geçiş filtresi, düşük frekansları başlangıçta yaklaşık 6dB/octave hızında kesmeye başlar ve sonrasında en düşük oktav için 12dB'ye kadar artar - istediğiniz alt frekansları korurken istemediklerinizi keser.

3-Yollu Giriş Tip Düğmesi

Camden 500, Mikrofon, Line ve Hi-Z kaynaklar için özel tasarlanmış giriş empedansı ve headroom özelliğine sahiptir. Bu özellikler, +26.5dBu giriş headroom'u ile güçlü ve geniş frekans aralığına sahip line seviyesi kayıtlarını mümkün kılar. Ayrıca, eşsiz BJT tasarımı ve 1.5M Ohm giriş empedansı sayesinde DI  ile bağlanan enstrümanlardan canlı ve doğal bir ses elde edilebilir.

Bir Dokunuşta Vintage "Mojo"

Kayıtlarınızda eski zamanların yumuşak ve nostaljik atmosferini istediğiniz zamanlar için, Mojo adını verdiğimiz özel analog starurasyon devremizi geliştirdik. Bu devre, kayıt ve miks aşamasında Camden pre amplifikatörlerinizin üzerine transformatörlerin, vakum tüplerinin ve eski ekipmanların tanıdık tonunu ekler. Mojo'yu kullanarak, DAW'a giriş yaparken o atmosferi kaydedebilir veya miks aşamasında sonradan Mojo'yu ekleyebilirsiniz. Mojo, tüm ses sinyallerine büyük miktarda analog saturasyon katma potansiyeline sahiptir.

Thump

Thump, sinyale 20Hz - 100Hz aralığında harmonikler ekleyip alt frekansları doygunlaştırarak küçük hoparlörlerde daha dolgun bir alt frekans cevabı uç elde edilmesini sağlar. Thump, EQ tabanlı olmadığı için ek harmonik içeriği kaynağa ve mevcut alt frekans içeriğine göre şekillendirilir, böylece doğal bir şekilde ekstra "Thump" eklenir.

Cream

Cream, valf ve tüplerin pre amplifikatör sesine etkisine benzer bir eski zaman yumuşaklığı ve karakter katmaktadır. Cream, harmonikleri büyük ölçüde artırır ve düşük orta frekansları dinamik olarak yumuşatarak yüksek frekans vurgusunu artırır. Thump gibi, Cream da tamamen dinamiktir ve etkisini giriş seviyesi ve kaynak malzemeye göre değiştirir.

Değişken

Mojo, transformatör veya vakum tüplü pre amplifikatörlerin aksine değişken bir özellik taşır ve kişisel tercihe göre ayarlanabilir. Transformatör ve vakum tüpleri, belirli pre amplifikatör tasarımlarının ayrılmaz bir parçasıdır ve sinyal yolundan çıkarılamaz veya farklı efektler için değiştirilemez. Öte yandan, Mojo tercihe göre ayarlanabilir veya önemli olan bir durumda temiz ve kusursuz bir kayıt yapmanız gerektiğinde devre dışı bırakılabilir.

Sorunsuz Vintage Tube Tadı

Transformatörler ve vakum tüpleri harika bir sese sahiptir, ancak devre dışı bırakılamaz bir karaktere sahiptirler. Bu tasarımların eklediği faz kayması, gürültü ve THD, onlara kendi seslerini verir, ancak bu ses bazen belirli bir kaynağa uygun olmayabilir. Camden, herhangi bir kaynak veya enstrümanda başarı göstermesini sağlayan 3 ayrı tonal özelliğe sahiptir. Bu sayede her kaynağın ihtiyaçlarına uygun şekilde kullanılabilir.

Camden Ses Örnekleri

Play Video

Basitçe söylemek gerekirse, Camden ön amplifikatörümüz piyasada en temiz, en doğrusal ve en şeffaf ön amplifikatörlerden biridir. Özel ön amplifikatör topolojimiz, frekans tepkisi, faz kayması, gürültü ve THD performansı konularında tüm kazanç ayarlarında sınırları zorlamamızı sağlar - ve bunu destekleyecek tüm özelliklere sahibiz.

EIN (Eşdeğer Giriş Gürültüsü): <-129.5dBu, 150 ohm kaynak, unweighted, <-135.5dBu, Ortak girişler, unweighted

THD+N (Toplam Harmonik Distorsiyon + Gürültü): <0.0004%, 1kHz, 35dB kazanç, 24dBu çıkış

Faz Kayması: <2.25°, 40dB kazanç, 20Hz ila 20kHz, <4°, Maksimum kazanç, 20Hz ila 20kHz

Frekans Tepkisi: <±1dB, <5 Hz ila >200 kHz, tüm kazanç ayarları

CMRR : >70dB, tipik olarak >85dB, 35dB Kazanç, 10-20kHz, 100mV Common mod

Camden Preamp Ailesi

Camden 500

Camden ön amplifikatörü, 500 serisi formatı için mükemmel bir şekilde optimize edilmiştir.

Camden EC1

Desktop Camden pre amplifikatörü, referans kalitesinde kulaklık amplifikasyonuyla birlikte gelir.

Camden EC2

19", rack montajlı çift kanallı Camden ön amplifikatörü, çift referans kalitesinde kulaklık amfisi, sıfır gecikmeli monitör miks ve tam C.A.S.T. entegrasyonuyla birlikte gelir.

Video İncelemeler

İncelemeler

"İnsan sesini ve enstrümanların seslerini mükemmel temiz, açık ve abartısız şekilde yakalamak istiyorsanız dah fazla aramaya gerek yok. Bunun üzerine Mojo kontrolleri aracılığıyla sunulan geniş ses dokuları eklediğinizde, mütevazı fiyatının düşündürdüğünden çok daha iyi performans gösteren çok yönlü bir kayıt aracına sahip olursunuz."

"Karşılaştırma yapmak için, Camden'i süper temiz modda düzenli olarak kullandığım Pultec EQP-1A EQ ile birlikte kullandım. Ancak bu durumda Camden tarafından sağlanan Mojo, EQ'yu gereksiz hale getiriyor."

"Cranborne Audio'nun Camden'i muhteşem bir mikrofon ön amplifikatördür."

"Camden'den elde ettiğim harika sonuçlara rağmen, en çok sevinç duyduğum süreç, onu bir Neumann U 47 FET ile bir kick davulunda kullanmaktı... Sağlıklı bir doz Thump vermek, kullandığım hiçbir EQ bulunmayan bir karakter ekliyor. ALt frekanslar  sadece daha dolgunlaşmakla kalmaz, aynı zamanda daha geniş bir hale gelir."

Music Tech

"Camden 500'ün şeffaf pre amplifikatörünün sesini beğendim. Başka bir transformatörsüz şeffaf tarzdaki pre amplifikatöre kıyasla, Camden 500 gerçekten çok doğal bir ses sunuyordu."

Mojo düğmesini saat yönünde çevirdikçe etki belirginleşiyor. Hafif transformatör taklidi dışında, 100 Hz'nin altına ek bir harmonik içerik eklemeye başlıyor. Bunun düşük frekanslı kaynaklar üzerinde, örneğin bas davul veya bas gitar, harikalar yarattığını gördüm. Bu durumda, sentetik veya uygunsuz  hissettirmeden inanılmaz bir alt frekans elde edebildim.

Bu yüzden, sınırlı bir bütçesi olan biri hangi pre amplifikatörü öncelikle satın alması gerektiğini sorduğunda, gerçekten iyi bir cevabınız olacak. Camden 500'ün fiyat noktasına yakın bu kadar çok yönlülüğe sahip başka bir ürün bilmiyorum.

Kirt Shearer

Tape Op Magazine

...switchli kazanç kontrolünü keşfettiğimde tamamen etkilendim. Ancak dinleyip Mojo özelliğiyle oynadıktan sonra ben bu cihazı alırım dedim"

"500 serisinde sayısız pre amplifikatör bulunuyor, ancak bunlardan çok azı bu kadar iyi yapılmış veya tasarlanmış, çok azı bu kadar temiz ve gürültüsüz ses veriyor ve çok azı bu kadar büyük bir ses çeşitliliğine sahip."

"Kısacası, bu, kaliteli bir pre mplifikatörü nasıl tasarlayıp üretileceğimin canlı bir örneği"

Hugh Robjohns

Sound On Sound

"Çok yüksek kazanç ayarlarında kazancın ne kadar temiz olduğu beni etkiledi. Ancak biraz Thump eklenince davul seti benzersiz 'dolgun' bir sound'a sahip oldu."

"...Eğer üst düzey, esnek bir pre amplifikatör ve geliştirici istiyorsanız, herhangi bir fiyatta daha iyi bir alternatif bulmak zor."

"1.5 Megohm yüksek empedanslı giriş, rakip ön amplifikatörlere göre biraz daha doğal bir açıklık sağlıyormuş gibi görünüyordu ve sinyal bütünlüğü tartışmasızdı."

George Shilling

Resolution Magazine

Teknik Özellikler:

Teknik Özellikler:
Minimum Kazanç: Mic= 8dB, Line = 0dB, Hi-Z = 3dB
Maksimum Kazanç: Mic = 68dB, Line = 60dB, Hi-Z = 63dB
Giriş Empedansı: Mic= 8.9kOhms 48v Off, 5.4kOhms 48v ON,
Line = 24.3kOhm,
Hi-Z= 1.5MOhm balanssız, 3MOhm balanslı
Maks GirişSeviyesi: Mic = 17.6dBu (<0.003% THD),
Line = 26.5dBu (<0.02% THD),
Faz Kayması: <2.25° (40dB Kazanç, 20Hz - 20kHz),
<4° (max gain, 20Hz - 20kHz)
THD+N: <0.0004% (1kHz, 35dB kazanç, 24dBu çıkış)
Intermodülasyon Distorsiyonu: <0.0008% (50Hz ve 7kHz, 35dB kazanç, 20dBu çıkış),
<0.0006% (50Hz ve 7kHz, 35dB kazanç, 15dBu çıkış)
Yüksek GeçirgenFiltre (HPF): 80Hz, -3dB, 12dB/Oct
6838

Bilgi kartı

Mikrofon Giriş (Adet)
1

İLGİLİ ÜRÜNLER

AYNI KATEGORİDEKİ DİĞER 8 ÜRÜN

İLGİLİ YAZILAR

axess
Vade Aylık Toplam
1 ₺13.032,52 ₺13.032,52
2 ₺6.516,26 ₺13.032,52
3 ₺4.431,06 ₺13.293,17
4 ₺3.388,46 ₺13.553,82
5 ₺2.762,89 ₺13.814,47
6 ₺2.345,85 ₺14.075,12
7 ₺2.047,97 ₺14.335,77
8 ₺1.808,26 ₺14.466,10
9 ₺1.636,31 ₺14.726,75
10 ₺1.498,74 ₺14.987,40
11 ₺1.386,19 ₺15.248,05
12 ₺1.292,39 ₺15.508,70
bonus
Vade Aylık Toplam
1 ₺13.032,52 ₺13.032,52
2 ₺6.516,26 ₺13.032,52
3 ₺4.431,06 ₺13.293,17
4 ₺3.388,46 ₺13.553,82
5 ₺2.762,89 ₺13.814,47
6 ₺2.345,85 ₺14.075,12
7 ₺2.047,97 ₺14.335,77
8 ₺1.808,26 ₺14.466,10
9 ₺1.636,31 ₺14.726,75
10 ₺1.498,74 ₺14.987,40
11 ₺1.386,19 ₺15.248,05
12 ₺1.292,39 ₺15.508,70
maximum
Vade Aylık Toplam
1 ₺13.032,52 ₺13.032,52
2 ₺6.516,26 ₺13.032,52
3 ₺4.431,06 ₺13.293,17
4 ₺3.388,46 ₺13.553,82
5 ₺2.762,89 ₺13.814,47
6 ₺2.345,85 ₺14.075,12
7 ₺2.047,97 ₺14.335,77
8 ₺1.808,26 ₺14.466,10
9 ₺1.636,31 ₺14.726,75
10 ₺1.498,74 ₺14.987,40
11 ₺1.386,19 ₺15.248,05
12 ₺1.292,39 ₺15.508,70
world
Vade Aylık Toplam
1 ₺13.032,52 ₺13.032,52
2 ₺6.516,26 ₺13.032,52
3 ₺4.431,06 ₺13.293,17
4 ₺3.388,46 ₺13.553,82
5 ₺2.762,89 ₺13.814,47
6 ₺2.345,85 ₺14.075,12
7 ₺2.047,97 ₺14.335,77
8 ₺1.808,26 ₺14.466,10
9 ₺1.636,31 ₺14.726,75
miles-smiles
Vade Aylık Toplam
1 ₺13.032,52 ₺13.032,52
2 ₺6.516,26 ₺13.032,52
3 ₺4.431,06 ₺13.293,17
4 ₺3.388,46 ₺13.553,82
5 ₺2.762,89 ₺13.814,47
6 ₺2.345,85 ₺14.075,12
7 ₺2.047,97 ₺14.335,77
8 ₺1.808,26 ₺14.466,10
9 ₺1.636,31 ₺14.726,75
10 ₺1.498,74 ₺14.987,40
11 ₺1.386,19 ₺15.248,05
12 ₺1.292,39 ₺15.508,70

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.
Karşılaştırma listesine eklendi.