Play Video

Kutu İçindeki Stüdyo

500R8, 8 adet favori 500 serisi modülünüze ev sahipliği yapabilmekle kalmayıp aynı zamanda 28-Giriş / 30-Çıkış bir USB ses kartı, monitor controller ve ayrık elemanla tasarlanmış analog bir summing mikserdir.

Analog Karakter

500R8'i dilediğiniz analog tarzınıza göre konfigüre edebilirsiniz. Davul kaydı alırken vintage tarzı 500 serisi preampler ile doldurabilir, yaylıları kayıt ederken de temiz ve berrak preampler tercih edebilir veya miks zamanı geldiğinde EQ/Compressor/Saturasyon 500 serisi modülleri kullanabilirsiniz.

Dijital Hassasiyet ile buluşuyor

500R8’i doğrudan bilgisayarınıza bağlayarak analog kaynaklarınızı en küçük nüansına dek yakalayan referans kalitesinde AD/DA dönüştürücüler ve üstün clocking teknolojisi ile dijitale dönüştürebilirsiniz. Dijital ve analog dünya arasında sesi bozacak herhangi bir dijital bozulma olmadan dilediğiniz şekilde seslerinizi transfer edebilirsiniz.

Stüdyoların Zorunlu İhtiyaçları İçin

500R8 hayalinizdeki analog/dijital hybrid stüdyoyu kurabilmeniz için herşeye sahiptir. Kullanılan her eleman dikkatlice seçilmiş ve tasarlanmış olduğundan herşeyin en iyisini, kullanılması basit ve keyif verici olan bir halde size sunmaktadır.

USB Ses Arabirimi

PC/Mac bilgisayarınıza USB üzerinden doğrudan bağlayarak 500R8’in dahili 28-Giriş/30-Çıkış ses kartını DAW’ınıza doğrudan kayıt ve playback için kullanabilirsiniz.

Monitör Kontrolcüsü

Dahili yüksek headroom’a sahip monitor kontrolcüsü ile iki set hoparlör arasında geçiş yapın, Mono Sum toggle, Dim ve Talkback özelliklerini kullanın ve 28-segment LED gösterge üzerinden mikslerinizin seviyesini hassas biir şekilde izleyin.

0 Gecikmeli Artist Miksi

Her kanalda bulunan miks seviye ve pan kontrolleri ile canlı kaynaklarınızı analog olarak, gecikmesiz şekilde yüksek-güçlü kulaklık amplifikatörü üzerinden dinleyebilirsiniz.

Ayrık Elemanlı Summing Mikser

Miksinizi analog karakter ile bir üst seviyeye taşıyın. 8 USB kaynağı 500 serisi modüller üzerinden ayrık elemanlı analog summing mikserden geçirerek tekrar DAW’ınız içinde stereo olarak kayıt edin.

İncelemeler

...bu gerçekten etkileyici bir ekipman"

"Bu denli işlevsel ve fonksiyonel olmasına rağmen şaşırtıcı şekilde kullanıcı dostu ve uygun fiyatlı”

"…ses kalitesi muhteşem… Cranborne Audio hem pratik hem de kapsamlı olan  tüm bu özellikleri tasarlamakta inanılmaz bir iş çıkarmış”

…500R8’in ölçüm değerleri fazlası ile iyi… piyasadaki en iyi USB arabirimleri ile rahatlıkla başabaş kalitede”

“Bu gerçekten birinci-sınıf bir ses kartı, gelişmiş özellikli bir 500-serisi şase ve genişletilebilir analog summing mikseri ve fazlası…”

“… bu amiral gemisi ürün için gurur duymakta her türlü hakları var.”

“Günün sonunda söylenecek şey, bu denli fazla özelliği bir arabirimde birleştirmek gerçek bir zafer”

… birçok kullanışlı özelliği ve genişleyebilme imkanını bir araya getiren, çok iyi düşünülmüş bir mini-stüdyo”

“Gelen tüm “stüdyo-delisi” arkaşlarımız bu cihazı gördüklerinde ses kalitesi, form faktörü ve yapabildiklerini görünce meraklarını gizleyemiyorlar”

Dünya Standardı Dönüştürme ve Clocking

500 serisi modüllerinizin kayıtlarınızda göz kamaştırması için dönüştürücülerimizin en iyi kalitede olması gerekiyordu. Bu yüzden 500R8’in dönüştürücülerinden elde edilebilecek 0.1dB lik performansı dahi çıkararak kayıtlarınızdaki tek renklendiricinin mikrofon konumlamanız, miks tercihleriniz ve seçtiğini modüllerin türü olması garantilenmiştir.

Dinamik Alan:

121dB A-weighted, AES17 method, 20Hz - 20kHz

THD+N:

<0.00032% (-110dB) @ -4dBFS, 20Hz - 40kHz, 1kHz, A-weighted

Frekans Cevabı:

-1dB, 2.2Hz ila >80kHz

Clock Jitter:

<0.5 Picoseconds

Kullanıcı Videoları

500 Serisi İle Kapsamlı Entegrasyon

Konfigüre Edilebilen Arayüz

Kayıt ve miks sırasında kendinize özel analog ses imzanızı yaratmak için 500 serisi modülleri en iyi kombinasyonu oluşturacak şekilde seçip kullanın.

Kaynak Seçimi

500R8’i tek bir düğme ile yeniden düzenleyin. Her 500 serisi yuva için bulunan kaynak seçim düğmeleri ile Analog, C.A.S.T. veya USB kaynakların sinyallerini modüllerinize yönlendirebilirsiniz.

Her Donanım İçin Yeterli Giriş/Çıkış

500R8 tüm dijital/analog donanımlarınızla entegre olabilir. Dilerseniz 500R8’i kendi dönüştürücünüz ile kullanabilir veya 19” rack cihazlarınızı her slot üzerinde bulunan TRS insert jack’ları ile sisteminize dahil edebilirsiniz.

Modülünüz yok mu ? Sorun Değil

500R8’in her slotunda bulunan slot-bypass düğmesi ile kullanılmayan 500 serisi yuvalarını bypass edip mevcut olan tüm analog yolları kayıt için kullanabilirsiniz.

Fazlasına Hazırmısınız ?

500R8 üzerindeki kayıt kanallarını bitirdiğinizde 500ADAT yerdımınıza yetişir. 500R8 ile 500ADAT’I ADAT portları üzerinden bağladığınızda hem miks hem kayıtta kullanabileceğiniz 16 kanal 500 serisi module sahip olursunuz. 500ADAT cihazı 500R8 perfromansı ile aynı performansı göstermekle birlikte herhangi başka bir ADAT dönüştürücüsü de 500R8 ile kullanılabilir.

Daha Fazla Kayıt Kanalı

Bağımsız 16 adet 500 serisi modül üzerinden doğrudan DAW’ınızın içine kayıt alın.

Daha Fazla Summing Kanalı

C.A.S.T. link bağlantısını kullanarak enstüman gurup/stem’lerinizi mevcut 16 adet 500 serisi modüle summing için yönlendirin.

Play Video

C.A.S.T. sistemine sahip olan 500R8, kablo karmaşasını ordadan kaldıran ve stüdyo kablolamasına düşük bütçeli ve bakım gerektirmeyen bir çözüm sunan N22 ve N22H C.A.S.T. breakout box’lar ile uyumludur. C.A.S.T. sistemi ekranlı Cat5e, Cat6 ve cat7 kabloları ile 4 kanal balanslı analog sesi stüdyonuzun istenilen yerine ulaştırabilir. Vokal booth’lar, izolasyon booth veya koridorun ortasına bir mikrofon konumlandırma vb gibi gereksinimlerde C.A.S.T. sistemi 500R8’in fonksiyonalitesini arttırmak için en kolay ve ideal yoldur.

C.A.S.T. Üzerinden Ses Yollama ve Alma

Basitçe N22 veya N22H’yi 500R8’e ekranlı Cat5e, Cat6 veya Cat7 kabloları üzerinden bağlayarak breakout box’a girilmiş mikrofon/kaynaklar doğrudan 500R8’in slot girişlerine yönlendirebilirsiniz. Aynı zamanda 500R8 üzerinde yaratılmış olan monitor mix (talkback dahil) aynı kablolardan yollanarak breakout box’un çıkışlarına ulaştırılır.

Mikrofonlar ve 48V İle Tümü İle Uyumlu

Eğer 500R8 üzerinde preamleriniz varsa C.A.S.T. sistemi 48V phantom’u da Cat5e, Cat6 veya Cat7 kablolar üzerinden C.A.S.T. bağlantısı ile doğrudan condenser/active mikrofonlara ulaştırır. C.A.S.T sistemi tümü ile tak çalıştır olup maksimum kolaylık ve esneklik için 100 netyreye kadar olan mesafelerde kullanılabilir.

C.A.S.T. Uyumlu Diğer Ürünler

500R8 modern stüdyonun kalbidir. 500R8 modern profesyonel bir stüdyoda gerekecek tüm bağlantı imkanlarını barındıran, 500 serisi rack ve yüksek performanslı AD/DA dönüştürmeyi birleştiren 28 giriş/30 çıkışlı bir USB ses arabirimidir.

500R8 hayalinizdeki stüdyoyu inşa edebilmeniz için ihtiyacınız olan hemen her şeye sahiptir; 8’e 2 yüksek headroom’lu analog summing mikser, talkback özellikli kapsamlı monitör katı, 16-giriş/16-çıkış ADAT arabirimi, referans kalitesinde yüksek güçlü kulaklık preamlifikatörü ve 0-gecikmeli analog artist mikseri.

500 serisinden gelen analog sesin en iyisi

Gün geçtikçe daha da büyüyen 500 serisi cihazları sayesinde 500ADAT'ınızı analog zevkinize göre konfigüre edebilirsiniz. 8 adet 500 serisi slotlarını dilediğiniz 500 serisi modüllerle doldurarak DAW programınıza çok kanallı kayıt alabileceğiniz kusursuz bir preamp setup'ı oluşturabilirsiniz.

500R8’i davul kayıdı için vintage preamp’lerle doldurun. Yaylı kayıdı için temiz ve şeffaf preampler kullanın. Kendinize özel channel strip yaratmak için preamp, eq ve compressorlar ile doldurun. İmkanlar sonsuzdur ve her biri sizin sound’unuza özeldir.

500 serisi cihazları iş akışınıza dahil etmeniz kayıt sonrasında bitmemektedir. Her bir 500 serisi slotu için özel “kaynak” düğmeleri aracılığı ile DAW üzerindeki kanalları USB üzerinden 500R8’e yollayıp modüller üzerinden geçirerek DAW’ınıza geri yollayabilirsiniz. Bu durumda 500R8’i 8 adet harici Analog Plug-IN gibi düşünebilirsiniz.

Full-Analog bir miks için 500R8 yüksek headroom’a, her modül için ayrı seviye ve pan kontrolüne sahip 8-e-2 bir analog summing-miksere sahiptir. Böylelikle USB giriş 9/10 üzerinden DAW üzerine kendi yaptığınız yüksek headroom’a sahip miksinizi kayıt edebilirsiniz.

Dijital hassasiyet

Analog sinyallerin en ufak nüanslarını dahi yakalayabilmek için 500ADAT üzerinde < 0.5 picosaniye jitter'e sahip dahili clock ile sürülen 121 dB dinamik alana ve THD+N of < 0.00032% (@ -4dBFS, 1kHz, A-wtd) distrosiyona sahip rerefrans sınıfı AD/DA dönüştürücülere sahiptir.

Yüksek hassasiyetli, düşük jitter clok ve yüksek performanslı dijital dönüştürücüler sayesinde analog karakterin en ufak nüansları en küçük detayına kadar yakalanabilmektedir - hem de dijital dönüştürme işlemlerinin getirdiği istenmeyen dijital gürültüler olmadan, 500R8’in yüksek headroom ve düşük gürültü seviyesi getiren kusursuz analog tasarımı ile.

USB Ses Arabirimi

Cranborne Audio’nun USB 2.0 arabirimi PC/macOS cihazlar üzerinde karşılaştırılmaz stabilite ve doğrulukla çalışan yüksek kanal sayılı/düşük gecikmeli bir kullanım sunar. 500R8’yi PC/macOS cihazınıza bağladığınızda 28 giriş/30 çıkışa sahip bir USB arabirimi olarak görünecektir. 500R8 aynı zamanda üzerinde 5-pin MIDI I/O, ADAT I/O WordClock I/O (BNC) ve S/PDIF bulundurarak stüdyoda ihtiyacınız olabilecek her türlü bağlantıyı size sunmaktadır.

Monitor Kontroller

500R8 iki set monitöre çıkış verebilen kapsamlı bir monitor kontrolcüsüne sahiptir. Monitörler arasında kusursuz geçiş yapmanın yanı sıra sağ ve sol kanalları birleştirip mono uyumluluğu test etmenizi sağlayan mono düğmesine sahiptir. Ek olarak seviyeyi 12 dB azaltan DIM düğmesi ile kulaklık ile dinleme yaptığınızda dışarıya giden sesi kesen MUTE düğmesi de mevcuttur. Summing Mikser Analog summing mikslerinize profesyonel ve temiz bir sound kazandıran analog karakteri kzandırır. 500R8'in üzerindeki 8-e-2 summing mikseri diğerlerinden farklı kılan en önemli özelliği mikserin 8 adet 500 serisi slottan sonra konumlandırılmış olması dolayısı ile saturasyon veya buss compressor gibi modüllerin insert edilerek üzerindeki seviye ve pan ayarları ile stereo miks elde edilebilmesidir. 500R8’in summing mikserinde ayrıca bulunan özel bir dönüştürücü stereo miksinizi DAW’ınıza USB 9/10 girişi üzerinden +24dBU gibi inanılmaz bir headroom ile kaydedebilmenizi sağlar.

0 gecikmeli artist miks

500R8 kullanımı zor sanal yazılımsal mikslerden sizi kurtarıp gerçek miks yapabilmenize olanak sağlar. 500R8'in yüksek headroom'lu analog summing mikserini kullanarak canlı kaynaklar ve AUX giriş sinyalini karıştırarak yaratacağınız 0-gecikmeli miksi doğrudan kayıt yapan müzisyene C.A.S.T. sistemi üzerinden veya kendi kulaklık çıkışından verebilirsiniz.

C.A.S.T. donanımlı

C.A.S.T.'nin Cat 5 Analog Snake Transport anlamına gelmektedir ve stüdyonuz içerisindeki kablo karmaşasından kurtulmanızın ekonomik ve basit bir yöntemidir. C.A.S.T sistemi standart Cat5 network kablolarını kullanarak 4 kanal ses sinyali yollamanızı sağlar.

500R8 üzerinde bulunan 4 C.A.S.T. giriş portuna bağlanabilen C.A.S.T. breakout kutuları ile (Cranborne Audio'nun N22 ne N22H cihazları gibi) 500R8'in analog sinyalleri stüdyonun her yerine kolaylıkla ulaştırılabilir.

C.A.S.T. %100 analog olup çalışması için herhangi bir ayara ihtiyaç duymaz. Cat6e ve Cat7e kablolar ile 100 metreye kadar rahatlıkla kullanılabilir. Gecikmesiz, kurulumsuz, kaliteli ve ekonomik!

Göze Çarpanlar

8-giriş/8-çıkış ADAT expander

 • 28-giriş/30-çıkış USB 2.0 ses kartı, yüksek kararlılığa sahip ve uyumlu PC/macOS sürücüleri
 • ADAT I/O (16/16 kanal @ 44.1/48kHz, 8/8 kanal @ 88.2/96kHz)
 • S/PDIF I/O
 • -pin MIDI I/O

Master referans-kalitesi dahili clock

 • 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, ve 192kHz çalışabilme
 • < 0.5ps jitter
 • BNC üzerinden Word Clock giriş ve çıkış
 • BNC ve ADAT üzerinden harici clock imkanları

Talkback özellikli monitor kontroller

 • Speaker A/B switching, Mono check, Dim, Mute, and 28-segment peak meter
 • Phantom power'a sahip talkback girişi, push-to-talk aktivasyon, kulaklık ve C.A.S.T. çıkışlarına otomatik yönlendirme
 • Tüm monitor kontroller fonksiyonlarına rahat ulaşım için kolay ulaşılabilir aydınlatmalı ön panel kontrolleri

Analog summing mikser

 • Balanslı 1/4" TRS çıkışlardan +26,5 dBu headroom'a sahip 8-e-2 analog summing mikxer
 • Bir başka Cranborne Audio 500ADAT ve C.A.S.T. kullanılarak 16-ya-2 summing miksere çıkma imkanı

0-latency artist mikseri

 • Her kanalda fiziksel seviye ve pan kontrollü ve aux blend imkanlı 0-gecikmeli analog artist mikser
 • Bağımsız seviye ve blend kontrollü 2 adet güçlü kulaklık çıkışı

Yüksek güçlü 8-slot 500 serisi rack

 • Toplamda 2A olmak üzere slot başına 250mA
 • XLR girişler, XLR line çıkışlar, TRS insertler (pre-ADC)

6839

İLGİLİ ÜRÜNLER

AYNI KATEGORİDEKİ DİĞER 8 ÜRÜN

İLGİLİ YAZILAR

axess
Vade Aylık Toplam
1 ₺81.707,13 ₺81.707,13
2 ₺40.853,57 ₺81.707,13
3 ₺27.780,42 ₺83.341,27
4 ₺21.243,85 ₺84.975,41
5 ₺17.321,91 ₺86.609,55
6 ₺14.707,28 ₺88.243,70
7 ₺12.839,69 ₺89.877,84
8 ₺11.336,86 ₺90.694,91
9 ₺10.258,78 ₺92.329,05
10 ₺9.396,32 ₺93.963,19
11 ₺8.690,67 ₺95.597,34
12 ₺8.102,62 ₺97.231,48
bonus
Vade Aylık Toplam
1 ₺81.707,13 ₺81.707,13
2 ₺40.853,57 ₺81.707,13
3 ₺27.780,42 ₺83.341,27
4 ₺21.243,85 ₺84.975,41
5 ₺17.321,91 ₺86.609,55
6 ₺14.707,28 ₺88.243,70
7 ₺12.839,69 ₺89.877,84
8 ₺11.336,86 ₺90.694,91
9 ₺10.258,78 ₺92.329,05
10 ₺9.396,32 ₺93.963,19
11 ₺8.690,67 ₺95.597,34
12 ₺8.102,62 ₺97.231,48
maximum
Vade Aylık Toplam
1 ₺81.707,13 ₺81.707,13
2 ₺40.853,57 ₺81.707,13
3 ₺27.780,42 ₺83.341,27
4 ₺21.243,85 ₺84.975,41
5 ₺17.321,91 ₺86.609,55
6 ₺14.707,28 ₺88.243,70
7 ₺12.839,69 ₺89.877,84
8 ₺11.336,86 ₺90.694,91
9 ₺10.258,78 ₺92.329,05
10 ₺9.396,32 ₺93.963,19
11 ₺8.690,67 ₺95.597,34
12 ₺8.102,62 ₺97.231,48
world
Vade Aylık Toplam
1 ₺81.707,13 ₺81.707,13
2 ₺40.853,57 ₺81.707,13
3 ₺27.780,42 ₺83.341,27
4 ₺21.243,85 ₺84.975,41
5 ₺17.321,91 ₺86.609,55
6 ₺14.707,28 ₺88.243,70
7 ₺12.839,69 ₺89.877,84
8 ₺11.336,86 ₺90.694,91
9 ₺10.258,78 ₺92.329,05
miles-smiles
Vade Aylık Toplam
1 ₺81.707,13 ₺81.707,13
2 ₺40.853,57 ₺81.707,13
3 ₺27.780,42 ₺83.341,27
4 ₺21.243,85 ₺84.975,41
5 ₺17.321,91 ₺86.609,55
6 ₺14.707,28 ₺88.243,70
7 ₺12.839,69 ₺89.877,84
8 ₺11.336,86 ₺90.694,91
9 ₺10.258,78 ₺92.329,05
10 ₺9.396,32 ₺93.963,19
11 ₺8.690,67 ₺95.597,34
12 ₺8.102,62 ₺97.231,48

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.
Karşılaştırma listesine eklendi.