Teslimat

Compel.com.tr kargo sevkiyatlarını Yurtiçi Kargo firması ile gerçekleştirmektedir. Site üzerinden verilen siparişler söz konusu kargo firması ile sipariş esnasında belirtilen adrese teslim edilmektedir.

Site üzerinden saat 15.00'a kadar verilen siparişler aynı gün içerisinde, 15.00'dan sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilmektedir. Kargo teslimatı ise 1-3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Compel.com.tr olarak sevkiyatlarımızı gerçekleştirdiğimiz Yurtiçi Kargo, hafta içi ve Cumartesi günü 09.00-18.00 arasında teslimat yapmaktadır. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo teslimatı yapılmamaktadır.

Site üzerinden verilen siparişler, anlaşmalı kargo şirketleri tarafından Türkiye sınırları içerisinde bulunan adresinize kadar teslim edilmektedir. Büyük yerleşim yerleri haricinde kalan ilçe, belde vb. yerleşim yerlerine kargo şirketlerinin haftanın belli günleri sevkiyatları olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yaşanabilecek gecikmelerde compel.com.tr mesuliyet kabul etmez. Ayrıca birçok kargo firması Türkiye genelinde bulunan köylere teslimat yapmamakta, yapıldığı takdirde ilave ücret talep etmektedir. Bu durumlarda oluşabilecek ilave ücretler alıcıya aittir. Ayrıca compel.com.tr olarak siparişlerde belirtilmesi muhtemel hiçbir kargo şubesi adresi güvenlik gerekçesiyle kabul edilmemektedir. Bu gibi durumlarda sipariş işleme alınmayıp, müşteri ile iletişime geçilerek farklı bir adres verilmesi talep edilmektedir.

Belirtilen adreste bulunulmaması durumunda, paket kargo görevlisi tarafından şube detaylarının da bulunacağı bir not bırakılarak en yakın şubeye geri götürülmektedir. 3 gün içerisinde söz konusu şubeden paket teslim alınabilir. Bu süre zarfında da teslim alınmayan kargolar www.compel.com.tr'ye geri gönderilmektedir. 

Kargonun yanlış bir adrese gitme olasılığında, gerekli işlem tarafımızdan yapılmaktadır. Compel.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde tarafımıza iletilen adres bilgileri hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasına aktarılmaktadır. Burada oluşabilecek yanlışlıklar, yanlış adrese gerçekleştirilen gönderimler www.compel.com.tr’ye bağlı bir seçim değildir. Yanlış adrese gönderim söz konusu ise, bu durum bize e-posta yoluyla bildirildiğinde, konu tarafımızca kargo firmasına aktarılır ve gerekli yönlendirme işleminin kısa sürede yapılması sağlanır.

Kargoda olan siparişlerin adres ve/veya alıcı ismi değişikliği gerçekleştirilebilmektedir. Kargoya teslimatı gerçekleştirilen siparişlerin, teslimat adresi değişikliği ve/veya alıcı ismi değişikliği kargo şirketine tarafımızdan iletilmekte olup, bu tür değişikliklerde teslimat için ilave sürece gereksinim duyulabilmektedir. Teslimat adresi/alıcı ismi değişiklik talepleri sadece www.compel.com.tr’de üyeliğin bulunduğu e-posta adresi üzerinden tarafımıza iletilen e-posta aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Siparişe ait faturalar kargo ile birlikte gönderilmektedir. Siparişe ait faturalar yasal olarak paketin dış yüzeyinde bulunması gerekmektedir, bu sebepten dolayı fatura sipariş ile birlikte gönderilmektedir. Sipariş esnasında ilgili bölümler işaretlendiği takdirde fatura ile teslimat adresleri farklı adresler olarak belirtilebilir.

Site üzerinden gönderilen her türlü sipariş, faturası ile birlikte sevkiyata hazırlanır ve kargoya teslim edilir. Yasal olarak paketin dış yüzeyinde bulunması gereken fatura herhangi bir nedenle sipariş ile birlikte gelmediği takdirde, kargo görevlisine fatura isteği/talebi iletilmelidir, talebe rağmen fatura yine de teslim edilemiyorsa, fatura için tutanak hazırlatılmalıdır. Konu hakkında bilgilendirildiğimiz takdirde de en kısa sürede faturanın aslı ya da  ''aslı gibidir'' kaşeli bir kopyası adrese gönderilebilmektedir.

Kargo paketinin teslimi esnasında pakette herhangi bir deformasyon, kusur mevcut ise, kargo teslim formu imzalanmadan önce kargo görevlisinin yanında kargo paketini açarak kutu içerisindeki ürünün fiziki durumu kontrol edilmelidir. Kutunun içerisinde bulunan ürün bir şekilde zarar görmüşse, ürün teslim alınmayıp kargo görevlisine iade edilmeli ve mutlaka kargo hasar tutanağı hazırlatılmalıdır. Bu şekilde tarafımıza geri gelen ürünlerin değişimi yapılarak tekrar gönderim gerçekleştirilmektedir. Şayet ürünün o an için gönderimi mümkün değilse tarafınıza ücreti iade edilmektedir. Aynı şekilde kargo paketinin teslimi sırasında, kargo teslim tutanağı imzalanmadan önce yapılacak kontrolde, tarafınıza ait olmayan, talebiniz olmayan bir ürünün teslimatı gerçekleştirildiğinde, kargo teslim alınmayarak kargo görevlisine iade edilmelidir. Konu hakkında bilgilendirildiğimiz takdirde, gerekli kontroller yapılacak, iade edilen ürün tarafımıza ulaştıktan sonra doğru ürün gönderimi gerçekleştirilecektir.

Siparişin ulaşmaması durumunda sipariş esnasında verilen bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilir, tarafınıza bildirilen kargo takip numarası ile konumunu takip edebilirsiniz.

Değişim

Compel.com.tr'den satın alınan ürünlerin değişim kapsamında iade edilmesi için ürünün tesliminden itibaren 30 (Otuz) gün içinde yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bildirim Hesabım/Siparişlerim sayfasında ilgili siparişin yanındaki İade/Değişim butonuna tıklayarak ya da e-posta adresimize bir e-posta göndererek yapılabilir.

Değişim ancak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve alıcının durumuna göre Türk Ticaret Kanunu ile Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde üretim hatası veya ayıplı ürün söz konusu ise; alıcının değişim talebinde bulunması halinde ancak internet sitesinde ilan edilen aynı ürünün yine internet sitesinde ilan edilen stoklarda bulunması ile mümkün olabilecektir. Aksi halde bedel iadesi yapılacaktır.

Ürün değişimleri ürünlerin orijinal faturası, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak compel.com.tr'ye teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolar neticesinde müşteri aranarak bilgi verilmekte olup, talep edilen değişim ürünün çıkışı stok mevcudiyetine göre 1-5 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Her türlü iade/değişim işleminde geri gönderimleri anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile Compel Müzik A.Ş. - Ergenekon Caddesi No:113/A 34379 Şişli/İstanbul,TR adresine yapabilirsiniz.

İade

4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 3/e Maddesi gereği Tüketici konumunda olan alıcı Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (On dört) gün içerisinde kabul etmeyerek iade etme hakkına sahiptir. İade bildirimi Hesabım/Siparişlerim sayfasında ilgili siparişin yanındaki İade/Değişim butonuna tıklayarak ya da e-posta adresimize bir e-posta göndererek yapılabilir.

Bu hakkın kullanılması halinde, anılan yazılı bildirimin yanı sıra 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturasının iadesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak compel.com.tr’ye teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

Tüketicinin "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 14 (On dört) gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 14 günü aşan sürelerde üretim hatası olduğu düşünülen ve iade etmek istenilen ürünleri teslim alınan tarihi takip eden 30 (Otuz) gün içerisinde bildirip 7 (Yedi) gün içerisinde tarafımıza ulaştırabilir. Bu durumda şikayeti tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Bu sürede gerçekleştirilen inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre verilememektedir. Ürünün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödenen ücretler iade edilmektedir. Belirtilen sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise sipariş yollandığı haliyle ve faturasıyla birlikte "Alıcı Ödemeli" olarak tarafınıza geri gönderilmektedir. 

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, her türlü iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı KDV" şeklinde kesilmiş bir "İADE FATURASI" ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini "İADE FATURASI" kesilmediği takdirde tamamlanamadığını belirtmek isteriz.

Ürün iadelerinin ürünlerin orijinal faturası, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak compel.com.tr'ye teslim edilmesi gerekmektedir.

Cayma Hakkı kapsamındaki iadeler için talebiniz onaylandıktan sonra Yurtiçi Kargo firması çağrı merkezi üzerinden bulunduğunuz yerden ürünün teslim alınmasını talep edebilir ya da isteğinize bağlı olarak size en yakın Yurtiçi Kargo şubesinden ürünü yollayabilirsiniz. Cayma hakkının söz konusu olduğu durumlarda kargo bedeli compel.com.tr tarafından karşılanmaktadır. Diğer iadelerde ürünün compel.com.tr’ye ulaştırılması sorumluluğu ve kargo bedeli müşteriye ait olup, üründe üretim kaynaklı bir hata olduğu tespit edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriye iade edilmektedir. Tüm iadeler anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo olup ürünün compel.com.tr’ye iadesinin de yine Yurtiçi Kargo şirketi vasıtası ile yapılması gerekmektedir. Yurtiçi Kargo dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti ALICI tarafından karşılanmalıdır. Bu husus 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” hükümlerine aykırılık teşkil etmemektedir.

İade talebi onaylandığında, ürünün bedeli iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. ALICI olası gecikmeler için compel.com.tr’nin herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder. İade talebi onaylanmadığı takdirde, tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve eğer ürün iade için tarafımıza gönderilmiş ise adresinize karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Her türlü iade/değişim işleminde geri gönderimleri anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile Compel Müzik A.Ş. - Ergenekon Caddesi No:113/A 34379 Şişli/İstanbul,TR adresine yapabilirsiniz.

Karşılaştırma listesine eklendi.