STÜDYO KONDENSER MİKROFON

NT1 5th, efsanevi NT1'in klasik ses imzasını son teknolojiyle birleştiren devrim niteliğinde bir stüdyo kondenser mikrofondur. RØDE'un çığır açan (patent bekleyen) Dual Connect çıkışı, inanılmaz çok yönlülük için hem XLR hem de USB bağlantısı sunar. Dünyada ilk kez "unclippable" (yüksek seviyeli giriş yüzünden distorsiyona girmeyen)  32 bit float dijital çıkış, gelişmiş dijital sinyal işleme ve daha fazlasını sunarken, NT1'in ünlü sıcak, ipeksi karakterini, son derece düşük gürültüsünü ve yüksek SPL işleme özelliklerini korur. NT1 5. Nesil, vokallerden konuşmaya, gitar, piyano, davul ve vurmalı çalgılara kadar her şeyde mükemmel sonuç veren bir stüdyo mikrofonudur.

Göze Çarpanlar:

 • Büyük diyafram kardioid kondenser mikrofon
 • HF6 1 inç altın-kaplama kondenser kapsül
 • Kusursuz frekans tepkisi, yüksek hassasiyet ve yüksek SPL işleme kapasitesi
 • Benzersiz düşük gürültü (4dBA) - dünyanın en sessiz stüdyo kondenser mikrofonu
 • Patent bekleyen Dual Connect çıkışı ile hem XLR hem de USB bağlantısı
 • Dünyada ilk 32-bit float dijital çıkış
 • Ultra yüksek çözünürlüklü (192kHz'e kadar) analog-dijital dönüştürme
 • Gelişmiş APHEX® ses işlemesi için yerleşik DSP
 • Stüdyo kalitesinde şok mountı ve pop filtresi, XLR ve USB kabloları dahil
 • Siyah veya gümüş renk seçenekleri, sağlam alüminyum gövde ve yüksek kaliteli kaplama
 • Sydney, Avustralya'daki hassas üretim tesislerinde tasarlanmış ve üretilmiştir.

İkonik Orijinal Stüdyo Mikrofonumuz, Yeniden Doğuyor

NT1 5. Nesil, ikonik NT1'in son evrimidir. İlk olarak 1991'de tanıtılan NT1, sıcak, klasik sesi ve inanılmaz çok yönlülüğü ile dünyanın en popüler stüdyo mikrofonu haline gelmiştir. NT1 5. Nesil, NT1'in sevilen ve beğenilen temeli ile efsanevi ses kalitesini korurken, son teknoloji özellikler ekler. Böylece, birçok sanatçı için vazgeçilmez bir mikrofon haline getiren orijinal nitelikler korunurken, gelenek ve yenilik mükemmel bir şekilde bir araya getirilir.

Devrimsel Bağlantı Özellikleri

RØDE'un çığır açan, patent bekleyen Dual Connect çıkış özelliği ile NT1 5. Nesil, XLR aracılığıyla bir ses arayüzüne veya mikserine veya USB aracılığıyla doğrudan bir bilgisayara bağlanarak stüdyo kalitesinde tak-çalıştır kayıt yapabilir. Herhangi bir stüdyo kurulumu için eşi benzeri görülmemiş esneklik sağlar.

Zengin Özellik ve Klasik Ses

NT1 5. Nesil, orijinalinin beğenilen sıcak, ipeksi karakteri, son derece düşük gürültüsü ve yüksek SPL işleme yeteneğini sunar. Daha da düşük gürültü için geliştirilmiş devreler sayesinde şaşırtıcı 4dBA'lık değeriyle dünyanın en sessiz stüdyo kondenser mikrofonudur. XLR çıkışı kullanırken, NT1'den bilinen zengin, klasik stüdyo kondenser sesini alırsınız. Dijital çıkış kullanıldığında ise aynı kaliteyi elde etmekle kalmayıp, doğrudan bilgisayarınıza profesyonel stüdyo sesi keydedip sesinizi daha da geliştirmek için bir dizi gelişmiş özellik kullanma imkanına kavuşursunuz.

Geleceğin Dijital Stüdyosu

NT1 5. Nesil, mikrofona entegre edilmiş profesyonel kalitede bir ses kartına sahiptir ve kusursuz ses kalitesini korumak için mükemmel bir şekilde optimize edilmiştir. Ayrıca, ultra-düşük gürültü, yüksek kazançlı Revolution Preamp™, yüksek çözünürlüklü (192kHz) A/D dönüştürme ve gelişmiş dijital sinyal işleme dahil olmak üzere gelişmiş ses özellikleri sunmaktadır. Bu sadece bir stüdyo kondenser mikrofonundan daha fazlası, tam donanımlı bir dijital kayıt çözümüdür.

“Clip” Edilemeyen Mikrofon

NT1 5. Nesil, bir fısıltıdan çığlığa, en sessiz gitarlardan en yüksek davullara kadar her şeyi kaydetmenizi sağlayan devrim niteliğinde bir kayıt formatı olan 32 bit float dijital çıkış özelliğine sahip ilk mikrofondur. Kazanç ayarınızı yapmakla uğraşmadan doğrudan kayıt alın ve sonrasında kayıdınızı dilediğinizce düzenleyip performansınızın dinamiklerini koruyarak, clip(*) veya bozulma riski olmadan kayıt kalitesini iyileştirin. Gerçek bir oyun değiştirici.

(*) Yüksek seviye yüzünden sesin bozulması

Benzersiz Kullanışlılık

Pürüzsüz frekans tepkisi, son derece düşük gürültü seviyesi, yüksek SPL kapasitesi, esnek bağlantı seçenekleri ve güçlü dijital özellikleri ile NT1 5. Nesil, hiçbir stüdyo mikrofonunun sunamayacağı kadar çok yönlülük sunar. Vokal ve konuşmalardan gitar, davul ve piyanoya kadar her kayıt uygulamasında üstün performans gösterirken solo bir yatak odası kayıt kurulumundan profesyonel bir stüdyoya kadar her iş akışına uyum sağlayabilir.

Sesinizi Şekillendirin

Güçlü yerleşik DSP'si tarafından çalıştırılan gelişmiş APHEX® ses işleme teknolojisi ile sesinizi şekillendirin. Ücretsiz RØDE Connect ve RØDE Central eşlik uygulamalarını kullanarak compressor, yüksek frekans geçiş filtresi, gürültü engelleme ve efsanevi APHEX® Aural Exciter™ ve Big Bottom™ gibi özellikleri kolayca kayıtlarınıza uygulayın. Entegre VoxLab™ düzenleyiciyi kullanarak tek bir tuşla mükemmel bir ses ayarı yapın veya her işlemciyi ayrı ayrı gelişmiş   düzenleyicide ayarlayarak ince ayar yapın.

Premium Bileşenler, Dayanıklı Tasarım

NT1 5. Nesil, özel bileşenlerden yapılmış olup, RØDE'un Sidney, Avustralya'daki son teknoloji üretim tesislerinde en yüksek standartlara göre üretilmiştir. HF6 kapsülü, tonalite ve frekans tepkisinde en üst düzey tutarlılık için sub-mikron toleranslarda hassas olarak üretilir ve dış titreşimleri en aza indirmek için dahili  şok gidericiye sahiptir. Gövde sağlam alüminyumdan yapılmış olup siyah veya gümüş renkte mevcuttur. Yüksek kaliteli kaplamaları çizilmeye son derece dayanıklıdır, böylece NT1 5. Nesil, kayıtlarınızın  zorluğunu her gün üstlenmeye hazırdır.

Kayda Başlamak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

NT1 5. Nesil, XLR ve USB kabloları ve kayıtsırasında plosivler, vuruşlar ve çarpmalardan kaynaklanan istenmeyen gürültüleri en aza indirmek için stüdyo kalitesinde bir shock mount ve pop filtrede dahil olmak üzere kayıt yapmaya başlamak için gereken her şeyi sunar.

RØDE App Suite ile Daha Fazla Kreatif Potansiyeli Ortaya Çıkarın

NT1 5. Nesil, tümü ayarları yapılandırmanıza, gelişmiş DSP'ye erişmenize, ürün yazılımını güncellemenize ve daha fazlasına izin veren RØDE Central yardımcı uygulaması, RØDE Connect podcasting uygulaması ve UNIFY akış uygulaması dahil olmak üzere bir dizi ücretsiz RØDE uygulamasıyla uyumludur.

RØDE Central

RØDE Connect

UNIFY

RØDE Central, gelişmiş APHEX® işlem ve efektlerine, giriş kazancı kontrolüne ve donanım yazılımı güncellemelerine erişmenizi sağlayan kullanımı kolay bir yazılımdır. RØDE Central'da mikrofonunuzu yapılandırdıktan sonra, DAW veya diğer ses yazılımınız ile kullandığınızda yapmış olduğunuz ayarlar korunarak kayıt alabilirsiniz.

RØDE Connect, NT1 5. Nesil ile podcasting için basit ve güçlü bir yazılım çözümüdür. Mikrofonun gelişmiş DSP'sine ve ürün yazılımı güncellemelerine erişim sunmanın yanı sıra, bu yazılım tek bir bilgisayara dört adede kadar RØDE USB mikrofonu bağlamanıza izin verir ve podcast'inizi mikslemek ve kaydetmek için kullanımı kolay bir arayüz içerir.

UNIFY, NT1 5. Nesil mikrofonunuz ile streaming için üst düzey bir sanal miks yazılımıdır. Ses kaynaklarınızı tek bir sezgisel miksere yönlendirin, profesyonel işlemciler ile mükemmel sound'unuzu yakalayın, tamamen bağımsız miksler oluşturun ve hepsini post prodüksiyonda kurgulamak için çok kanallı ses olarak kaydedin veya canlı yayınlamak için doğrudan OBS'ye gönderin.

Windows'a özel ASIO Sürücüleri

Windows temelli bilgisayar ile kullanırken NT1 5th'in tüm kapasitesini kullanmak için ASIO sürücüsünü indirin. Bu sürücü 32-bit float kayıt almanızı, giriş kazanç seviyesini kontrol etmenizi, buffer boyutunu değiştirmenizi ve USB üzerinden bağlı olan 8 adede kadar NT1 5th'i aynı anda kullanabilmenizi sağlar.

NT1 5th Generation Kullanım Kılavuzu

NT1 5. Nesil stüdyo kapasitif mikrofonunuzu kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi, 32 bit kayan çıkış, gelişmiş DSP ve daha fazlasını kullanarak hem analog hem de dijital bağlantılarla nasıl kayıt yapacağınız da dahil olmak üzere bu kapsamlı kullanım kılavuzunda keşfedin.

NT1 5th Gen için yetkili bayilerimiz aşağıdaki şekildedir;

TEKNİK ÖZELLİKLER

Akustik ve Elektriksel Özellikler

Akustik Prensip Pressure gradient
Aktif Elektronik Bipolar çıkış tamponlu JFET empedans dönüştürücü
Kapsül 1"
Polar Pattern Kardioid
Adres Tipi Side
Frekans Aralığı 20Hz - 20kHz
Çıkış Empedansı 100Ω
Maksimum SPL 142 dB SPL
Eşdeğer Gürültü (A-weighted) 4dBA
Hassasiyet -32 dB re 1 Volt/Pascal (25 mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB @ 1 kHz
Analog Güç Gereksinimi XLR: P48
Analog Çıkış Bağlantısı 3-pin XLR

Dijital Özellikler

Dijital Güç Gereksinimi USB: 5V
Dijital Çıkış Bağlantısı USB-C
Bit Derinliği 24-bit / 32-bit floating point
Örnekleme Oranı (kHz) 48 / 96 / 192
İşleme APHEX digital signal processing (sadece 48kHz / 24-bit)
Minimum OS İhtiyacı Windows 10 Mac OS 10.15

Mekanik Özellikler

Ağırlık (gram) 308
Ölçüler (milimetre) 52 x 52 x 189

PAKET İÇERİĞİ

1 x NT1 5th

1 x SM6

1 x SC29

1 x XLR-6R

7132

Bilgi kartı

Pattern
Cardioid
Max SPL (dB)
142
Alt Frekans (Hz)
20
Üst Frekans (kHz)
20
Diyafram Boyu
Geniş (19 mm. ve üstü)
Çıkış Empedansı (Ohm)
100
Bağlantı Protokolü
Analog
Dijital
Bağlantı Konnektörü
USB-C
XLR
Stereo / Mono
Mono
Maksimum Örnekleme Frekansı (kHz)
192
Bit Derinliği (bit)
24 / 32 Floating
Ağırlık (kg)
308
Akustik Prensip
Kondenser

Belirli Referanslar

ean13
0698813010523
upc
698813010523
mpn
B0BQH4KNBR
  Merhabalar, internette çok farklı fiyatlar var. 5000 ile 10000 arası değişiyor. Ürünün size ait olduğunu nereden anlayabilirim.

  Merhabalar,

  Bu konu ile ilgili yeni bir bilgilendirme sayfası hazırladık. Buraya tıklayarak sayfaya ulaşabilirsiniz


İHTİYACINIZ OLABİLİR

AYNI KATEGORİDEKİ DİĞER 8 ÜRÜN

İLGİLİ YAZILAR

axess
Vade Aylık Toplam
1 ₺14.202,12 ₺14.202,12
2 ₺7.101,06 ₺14.202,12
3 ₺4.828,72 ₺14.486,16
4 ₺3.692,55 ₺14.770,21
5 ₺3.010,85 ₺15.054,25
6 ₺2.556,38 ₺15.338,29
7 ₺2.231,76 ₺15.622,33
8 ₺1.970,55 ₺15.764,36
9 ₺1.783,16 ₺16.048,40
10 ₺1.633,24 ₺16.332,44
11 ₺1.510,59 ₺16.616,48
12 ₺1.408,38 ₺16.900,53
bonus
Vade Aylık Toplam
1 ₺14.202,12 ₺14.202,12
2 ₺7.101,06 ₺14.202,12
3 ₺4.828,72 ₺14.486,16
4 ₺3.692,55 ₺14.770,21
5 ₺3.010,85 ₺15.054,25
6 ₺2.556,38 ₺15.338,29
7 ₺2.231,76 ₺15.622,33
8 ₺1.970,55 ₺15.764,36
9 ₺1.783,16 ₺16.048,40
10 ₺1.633,24 ₺16.332,44
11 ₺1.510,59 ₺16.616,48
12 ₺1.408,38 ₺16.900,53
maximum
Vade Aylık Toplam
1 ₺14.202,12 ₺14.202,12
2 ₺7.101,06 ₺14.202,12
3 ₺4.828,72 ₺14.486,16
4 ₺3.692,55 ₺14.770,21
5 ₺3.010,85 ₺15.054,25
6 ₺2.556,38 ₺15.338,29
7 ₺2.231,76 ₺15.622,33
8 ₺1.970,55 ₺15.764,36
9 ₺1.783,16 ₺16.048,40
10 ₺1.633,24 ₺16.332,44
11 ₺1.510,59 ₺16.616,48
12 ₺1.408,38 ₺16.900,53
world
Vade Aylık Toplam
1 ₺14.202,12 ₺14.202,12
2 ₺7.101,06 ₺14.202,12
3 ₺4.828,72 ₺14.486,16
4 ₺3.692,55 ₺14.770,21
5 ₺3.010,85 ₺15.054,25
6 ₺2.556,38 ₺15.338,29
7 ₺2.231,76 ₺15.622,33
8 ₺1.970,55 ₺15.764,36
9 ₺1.783,16 ₺16.048,40
miles-smiles
Vade Aylık Toplam
1 ₺14.202,12 ₺14.202,12
2 ₺7.101,06 ₺14.202,12
3 ₺4.828,72 ₺14.486,16
4 ₺3.692,55 ₺14.770,21
5 ₺3.010,85 ₺15.054,25
6 ₺2.556,38 ₺15.338,29
7 ₺2.231,76 ₺15.622,33
8 ₺1.970,55 ₺15.764,36
9 ₺1.783,16 ₺16.048,40
10 ₺1.633,24 ₺16.332,44
11 ₺1.510,59 ₺16.616,48
12 ₺1.408,38 ₺16.900,53

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.
Karşılaştırma listesine eklendi.