Bayi Giriş   |  Üye Giriş  |   Yeni Üyelik  |   Şifremi unuttum !  
Üye Giriş

Lütfen e-postanızı ve şifrenizi giriniz!
Bayi Giriş

Lütfen bayi kodunuzu ve şifrenizi giriniz!
Compel
Drop Down Menu
 
 
HOPARLÖRLER -> GENELEC
 
Drop Down Menu
Ödeme Kolaylıkları
Sipariş, ödeme, taksit ve kargo bilgileri için ödeme sayfamızı ziyaret ediniz.
 
GENELEC 8331A Hoparlör
72/36/36 Watt DSP`li Coaxial sürücülü monitör (çift)
facebook\'ta paylaş twitter\'da paylaÅŸ

 
 

Genelec 8331A 3 yollu monitör tasarımında devrim yaratan yepyeni bir stüdyo referans monitörüdür. Akustik olarak gizlenmiş woofer (ACW - Acoustically Concealed Woofer) kullanan Minimum kırılmalı Coaxial sürücü (MDC - Minimum Diffraction Coaxial) ve maksimize edilmiş dalga yönlendirici (MaxDCW - Directivity Control Waveguide) kullanan 8331A son derece geniş bir alanda en doğru duyumu sağlayabilmektedir. Genelec'in Smart Active Monitor (SAM) teknolojisi sayesinde, bu teknolojiye sahip monitörlerin bulundukları ortamdaki duyum problemlerini gidermek için seviye, zamanlama ve EQ ayarlarını optimize ederek en iyi duyum sağlanmaktadır. Tüm bu tekolojilerin sonucu olarak hemen her ortamda inanılmaz doğru, geniş frekans spektrumuna sahip ve yüksek dinamikli bir sound elde edilmektedir. Yapım teknolojisi itbarı ile hem dik hem de yatay olarak kullanılabilen 8331A size her zaman her yerde mümkün olan en iyi sonucu verecektir.

One serisi prodüksiyon sırasında sadece daha hızlı ve doğru karar vermenizi sağlamak ile kalmaz aynı zamanda dinleme yorgunluğunun en önemli sebeplerinden biri olan yanlış ses imajı oluşumunu minimize ettiğinden çok daha uzun süre ile dinleme yapabilmenize olanak tanır. DCW sayesinde ses yayılımı sıradışı genişlikte bir frekans bandında kontrollü olmakta, çift gizlenmiş bas sürücü ile beraber oriyantasyon dikey veya yatay olabilmektedir.

Mikrofonlama, mix veya mastering sırasındaki o ufak dokunuşlar bir prodüksiyonun en can alıcı noktalarıdır. En sorunlu odalarda veya çok yakın dinleme gerektiren alanlarda 8331 daha önceden görülmemiş çözümler sunmaktadır. En son SAM teknolojisi sayesinde 8331 her zaman oda ve monitör konumlamayı mümemmelleştirmektedir. GLM uygulaması ve tüm dünyada yapılmış olan binlerce kalibrasyon verisinin getirdiği tecrübeye sahip olan otomatik kalibrasyon fonksiyonu odadan kaynaklanan bozuklukları benzersiz bir şekilde gidermektedir.

Bir bakışta 8331A
 • Smart Active Monitor (SAM) teknolojisi ile son derece doğru duyum
 • Minimum Diffraction Enclosure (MDE) teknolojisi ile yakın mesafeden dahi dinleme imkanı
 • Minimum Diffraction Coaxial (MDC) sürücü ile üstün stereo imaj
Smart Active Monitor (SAM)
Günümüzde ses mühendisleri ve prodüktörlerin pek de ideal olmayan ortamlarda çalışmak zorunda kalmaları oldukça sık rastlanan bir durumdur. Genelec'in SAM teknolojisi tüm bu problemleri hesaba katıp 8331A'nın bulunduğu ortama göre kendi kendisinin seviye, zamanlama ve EQ ayarlarını yapabilmesini sağlar. Böylece elde edeceğiniz sound'un hiç bir renklendirme ve distorsiyon olmaksızın en doğru sound olduğuna emin olabilirsiniz. SAM'in bir parçası olan GLM yazılımı ile tüm bu ayarlar otomatik olarak (subwooferlar dahil olmak üzere) yapılırlar.

Minimum Diffraction Enclosure (MDE)
Yuvarlatılmış kenarları ve yumuşak eğimlere sahip ön ve arka yüzeyleri ile MDE özelliğine sahip 8331A stüdyo monitörü minimize edilmiş kabin yansımaları sayesinde son derece yumuşak bir frekans cevabı ve mükemmel bir stereo imaja sahiptir.

Minimum Diffraction Coaxial (MDC)
8331A monitörlerindeki MDC sürücüleri olağanüstü doğrulukta stereo imaj, ses kalitesi, on ve off axis cevabı sağlamaktadır. 8331'in ACW wooferları MaxDCW waveguide'ın altında gizlenerek sadece estetik olarak güzel bir görünüm kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda extra geniş waveguide sayesinde son derece geniş bir "sweet spot" elde edilmektedir.

Sonuç olarak 8331A'nın coaxial sürücüleri ile dual wooferları inanılmaz doğrulukta ve yumuşak frekans spektrumlu mükemmel bir 3 yollu referans monitöring çözümü sunmaktadır.

Genelec 8331A Aktif 3-yollu stüdyo monitor özellikleri:
 • Smart Active Monitor (SAM) ile doğru monitoring
 • Minimum Diffraction Enclosure (MDE) sayesinde yakın dinlemede dahi mükemmel sonuç
 • Minimum Diffraction Coaxial (MDC) ile üstün ses imajı
 • Maximised Directivity Control Waveguide (MaxDCW) ile geniş boyutlu sound
 • Dual woofer tasasımı ile bass frekanslarında arttırılmış yönellik
 • Acoustically Concealed Woofers (ACW) ile kompakt boyutlarda üstün perfomans
 • Dikey veya yatay kullanım
 • Kullanılan ortama uyum sağlayan SAM teknolojisi ile her ortamda doğru sound
 • Bilgisayar destekli GLM programı sayesinde her zaman en doğru sonuç ve en yüksek perfomans
 • GLM network sayesinde 30 adet hoparlörü kontrol edebilme
 • Genelec Autocal dinleme alanındaki akustik cevabı ölçüp hoparlörlere gerekli düzeltmeyi yaparak odanın getirdiği akustik düzensizlikleri en aza indirir.
 • Fabrika çıkışında her ürün tek tek test ve kalibre edilerek ürünlerin birbirleri ile mümkün olduğunca aynı cevabı vermeleri garantilenir.TEKNİK ÖZELLİKLER
Frekans aralığı 45 Hz - 37 kHz (-6 dB)
Frekans cevabı 58 Hz - 20 kHz (+/-1.5 dB)
Bass İki adet 5 1/8" x 2 5/8" oval
Tweeter 3.5"
DCW 3/4"
Crossover frekansları 500HZ ve 3 kHz
Amfi gücü (kanal başına)
Bass 72 W Class D
Mid 36 W Class D
Treble 36 W Class AB
Giriş / Çıkış
Digital AES/EBU XLR IN ve OUT
Analog Giriş XLR dişi
Kabin boyutları (Y x G x E) 305 x 189 x 212 mm
Kabin Ağırlığı 6.7 kg


ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ


İLGİLİ ÜRÜNLER

GENELEC 7360A DSP Subwoofer

GENELEC 7370A DSP Subwoofer

GENELEC 7350A DSP Subwoofer

K&M Genelec Wall Mount (24475-000-55)
  Site içinde yeralan tüm metin, resim ve diğer içeriğin hakları COMPEL MÜZİK AŞ'ye aittir. Başka bir ortamda kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz. Gizlilik  
  Compel Müzik Anonim Şirketi | V7.20 | 2020 | Designed by Compel