Bayi Giriş   |  Üye Giriş  |   Yeni Üyelik  |   Şifremi unuttum !  
Üye Giriş

Lütfen e-postanızı ve şifrenizi giriniz!
Bayi Giriş

Lütfen bayi kodunuzu ve şifrenizi giriniz!
Compel
Drop Down Menu
 
 
MİKROFONLAR -> TOWNSEND
 
Drop Down Menu
Ödeme Kolaylıkları
Sipariş, ödeme, taksit ve kargo bilgileri için ödeme sayfamızı ziyaret ediniz.
 
Townsend L22 Mikrofon
UAD modellemeli profesyonel condenser mikrofon
facebook\'ta paylaş twitter\'da paylaÅŸ
23,121 TL
(KDV dahil)
1,429 USD + KDV

 
Townsend Labs'tan Sphere L22™ mikrofon sistemi tarihteki en beğenilen ve popüler geniş-diyafram kondenser mikrofonların karakteristiklerini inanılmaz bir doğruluk ile modelleyen ve kayıt sonrasında dahi mikrofon modeli ve patterlerini değiştirmeye olanak tanıyan devrimsel bir mikrofon sistemidir.

Sphere L22™ sistemi, ürün ile birlikte gelen Sphere DSP plug-in (UAD, VST, AU, AAX Native) ile kullanıldığında bir çok farklı mikrofonun transient cevabı, harmonikleri, yakınlık efektleri ve 3 boyutlu polar alanını benzersiz bir doğruluk ile modelleyen yüksek hassasiyetli çift kanal bir mikrofondan oluşmaktadır.

Yapabilecekleriniz

  • Hayalini kurduğunuz mikrofonlar ile kayıt yapın
  • Kayıt aldıktan sonra dahi mikrofon tipi, polar pattern ve mikrofon karakteristiklerini değiştirin
  • Vokalisti yormadan farklı mikrofonlar ile dinleme yapın
  • Off-Axis düzeltme özelliği ile istenmeyen oda efektlerini ve benzer problemleri giderin
  • Tek mikrofon ile stereo kayıt alın

Çift çıkışlı çift-kapsüllü mikrofon

Townsend Labs neden çift kapsüllü çift çıkışlı mikrofon kullanıyor ? Çünkü konvansiyonel tek kanallı mikrofonlar ile kaybolan uzaklık ve yönel bilgi gibi üç boyutlu ses alanı bilgisi ancak çift diyaframlı mikrofonlar ile gerçeğe en doğru bir şekilde yakalanabilir. Bu sayede Sphere L22 farklı akustik ortamlarda bulunan farklı mikrofonların verecekleri cevapları doğu bir şekilde modelleyebilir. Diğer mikrofon modelleme sistemleri aslında kayıt edilmiş bir dosyaya EQ uygulamaktan farkı olmayan bir şekilde konvansiyonel mikrofonların çıkışındaki sinyali filtreleyerek çalışırlar. Saphere'in üç boyutlu yaklaşımı 47, 67, 87, M49, C12 gibi geniş diyaframlı ve 451 ile 57 hatta klasik ribbon mikrofon 4038 gibi mikrofonların oda boşluğundaki tüm nüansları, yakınlık efektlerini ve off-axis cevaplarını yakalayabilir.

Sistemi istenildiğinde, bir çok dinleyicinin beğendiği Sphere Linear (flat frekans cevabı için ayarlanmış) veya Sphere Direct (mikrofonun hiç işlenmemiş ham sound'u) modlarında kullanmayı da tercih edebilirsiniz. L22 bir çok vintage mikrofonun aksine son derece sağlam tasarlanmış ve clip'e girmeden 140 db'e kadar yükseklikte ses kaynaklarını kayıt edebilen bir mikrofondur. 7 dB-A'lık gürültüsü ile tüm vintage mikrofonlardan kat kat düşük gürültüye sahip olup, güncel mikrofonlar ile başabaş seviyededir.


Sphere DSP Yazılımı


Townsend Labs'ın güçlü Sphere DSp yazılımı UAD, AAX, VST ve AU plug-in formatlarını desteklemektedir. Universal Audio Apollo arabirimleri ile sadece 1.6 ms gecikmeli gerçek zamanlı UAD işlem yapma imkanına sahip olursunuz. Bu benzersiz plug-in istenilen mikrofonun sound'unun temel taşları olan 3 boyutlu uzay cevabını, polar patternlerini ve off-axis sonik karakterlerini bire bir modellenmektedir.


Sınırsız esneklik - kayıt öncesi veya sonrası
Sphere plug-in'i ile yapabileceklerinizin hiçbir sınırı yoktur. Mikrofonunuzun tipini, polar pattern'i ve diğer özelliklerini kayıtttan önce -veya sonra- değiştirebilirsiniz. Proximity etkisini düzeltmek için devamlı kyıt odasına koşturup mikrofonun yerini değiştirmeniz artık tarih oldu. vokali daha vurucu hale getirmek istiyorsunuz ama vokalist mikrofondan biraz uzakmı okumuş? hiç problem değil. Off-axis bir sound mu istiyorsunuz ? Hemen mikrofonu sanal olarak dilediğiniz kadar çevirin. Feedback ve oda renklendirmelerini azaltmak için polar pattern'i daraltın. Tüm bu ayarları ister kayıt öncesi ister kayıt sonrası yapabilirsiniz. Syphere plug-in'i görsel olarak son derece bilgilendirici ve dinamik olarak sinyalin seviyesini ve yönünü gösteren bir polar metreye sahiptir.Tek mikrofondan setero kayıt için Dual Mode

Sphere yazılımının Dual Mode'u aynı fiziksel mikrofonu kullanarak bir çok sanal mikrofon modeli ile faz-uyumlu miks yapmanıza olanak tanır. Align control aracılığı sayesinde iki mikrofonun göreceli faz düzenlemesini dahi yapabilirsiniz. Plug-in'i kullanarak sağ ve sol için farklı mikrofon modellerini kullanarak stereo kayıt alabilirsiniz.TEKNİK SPESİFİKASYONLAR
Eşdeğer gürültü 7 dB-A
Max SPL @ 0.5% THD 140 dB (-20 dB pad ile)
Pad -10 dB ve -20 dB
Hassasiyet 22 mV/PA
Çıkış konnektörü 5-pin dişi XLR
Çıkış Empedansı 200 Ohm
Tavsiye edilen yük >1000 Ohm
  Transient on/off koruması ile açıp kapamalardaki "pop" sesi engellemesi
  Subsonic filtre
Boyutlar 268 mm x 434 mm. x 285 mm.
Ağırlık 12.8 kg
ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ


  Site içinde yeralan tüm metin, resim ve diğer içeriğin hakları COMPEL MÜZİK AŞ'ye aittir. Başka bir ortamda kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz. Gizlilik  
  Compel Müzik Anonim Şirketi | V7.20 | 2020 | Designed by Compel