Bayi Giriş   |  Üye Giriş  |   Yeni Üyelik  |   Şifremi unuttum !  
Üye Giriş

Lütfen e-postanızı ve şifrenizi giriniz!
Bayi Giriş

Lütfen bayi kodunuzu ve şifrenizi giriniz!
Compel
Drop Down Menu
 
 
SES KARTLARI -> APOGEE
 
Drop Down Menu
Ödeme Kolaylıkları
Sipariş, ödeme, taksit ve kargo bilgileri için ödeme sayfamızı ziyaret ediniz.
 
APOGEE Duet for iOS & Mac & PC
2 / 4 Analog I/O 24-bit 192 kHz USB 2.0 ses kartı (Mac/PC/iOS)
facebook\'ta paylaş twitter\'da paylaÅŸ
5,500 TL
(KDV dahil)
4,661 TL + KDV

 


Apogee Duet'in endüstride gösterdiği hayranlık uyandıran başarısının ardından ve kazandığı sayısız ödülün takipçisi olarak, Apogee, gerek tasarımı, gerek ses kalitesiyle yine taklit edilmeye çalışılacak güncellenmiş yeni DUET for iOS & Mac/PC ses kartı ile çıtayı tekrar yukarıya taşıyor.

Yeni Olan Neler Var?
 • iPad için ilk profesyonel stereo ses kartı
 • Bütünüyle yeniden tasarlanmış mikrofon pre-amplileri ve dönüştürücüler
 • 4 çıkış, Birbirinden bağımsız hoparlör ve kulaklık çıkışları
 • iPad, iPhone ve iPod Touch ile "Direct Digital connection" (Doğrudan dijital bağlantı)
 • Yeni iPhone5 ve iPad ile Apple 30pin->Lighting adaptör ile kullanabilme
 • Balanslı çıkışlar
 • Kulaklık çıkışı
 • USB 2.0 yüksek hızlı bağlantı
 • 24-bit / 192kHz kayıt
 • Renkli OLED ekran
 • Fonksiyonu ayarlanabilir dokunmatik tuşlar
 • MIDI giriş/çıkış (USB-A tipi konnektör)
 • Maestro 2 Yazılımı ile mac ve iOS üzerinde düşük latency monitoring
 • Breakout kutusu (Harici satılır)
 • Yeniden tasarlanmış breakout kablosu
 • Dahili Soft Limiter

Daha iyi ses kalitesi
Duyabileceğiniz bir fark

Son teknolojinin imkanları zorlanarak ve Apogee'nin ileri seviye gelişmiş ses kartı Symphony I/O'dan kazanılan tecrübe ile Apogee mühendisleri Duet'i, duyumunuzda fark yaratacak biçimde yeniden tasarladırlar.

Mikrofon pre-amplilerinden AD/DA dönüştürücülerine kadar Apogee'nin sunduğu bütün üst kalite özellikleri bünyesinde barındıran Duet 2, kayıt edeceğiniz sesleri Duet'e kıyasla daha berrak biçimde kaydeder ve boyut kazandırır. Bu anlamda Duet 2 ile, peşinde olduğunuz profesyonel ses kalitesini beraberinizde her yere taşıyabilirsiniz.

Pürüssüz, detaylı dünya-standardı mikrofon preamplileri

DUET for iOS & Mac'nin 0-75dB kazanç sağlayan mikrofon preamplileri yeni bir tasarımla, bütünüyle yeni bileşenlerden üretilmiştir ve bu sayede gain (kazanç) ayarıyla oynarken eşsiz biçimde cızırtısız geçişler mümkün kılınmıştır. Daha önce uygulanmamış bu özellik ile aradığınız optimum kazanç ayarını (ister cihazın üzerinden ister Maestro yazılımı ile) ultra-düşük dip gürültülü, pürüssüz ve canlı ses kalitesiyle anında elde edebilirsiniz. En önemlisi de, Duet 2'nin mikrofon preamplileri, herhangi bir ses kaynağını hiç bir detayı örtbas etmeyecek biçimde optimize edilmiştir.

Şeffaf, yeni nesil AD/DA dönüştürücüler

Tıpkı preamplileri gibi, DUET for iOS & Mac'in AD/DA dönüştürücüleri de alınabilecek en gerçeğe yakın kayıt ve en doğru dinleme deneyimi için bütünüyle sıfırdan tasarlanmışlardır. Yeniden yaratılmış Duet 2, bünyesinde barındırdığı teknoloji'nin sınırlarını zorlayan bileşenleri ile tıpkı orijinal Duet'in yaptığı gibi kişisel stüdyo deneyimini bir sonraki kademeye yükseltmiştir.

Renkli OLED Ekran

DUET for iOS & Mac ile gelen yeni bir özellik ise tam renkli ve yüksek çözünürlüklü OLED ekrandır. Duet 2'nin bütün kontrollerinin sağlandığı bu OLED panel üzerinde ki göstergeler metering (ses seviyesi göstergesi), giriş ve çıkış seviyelerini tanımlamaya yardımcı numerik değerler, sinyal girişlerini gruplama, phase, mute, phantom power (48 V) ve soft limit durum göstergeleridir. Bu gösterge ekranı sayesinde bilgisayar üzerinde Maestro yazılımı içerisinde vakit kaybetmeden, istediğiniz anda herhangi bir giriş ya da çıkış sinyalinin durumunu öğrenebilirsiniz

Programlanabilir Dokunmatik Tuşlar

DUET for iOS & Mac üzerinde bulunan 2 adet dokunmatik tuş, arzu edilen fonksiyona atanabilir. Tuşların konumunun encoder düğmesinin (dönebilir ve basılabilir düğme) hemen üzerinde ve iki tarafında konumlandırılması, ses kartının "Mute Outputs", "Dim Outputs", "Sum to Mono" veya "Kulaklık Kaynağını Seç" fonksiyonlarına hızlı bir ulaşım sağlar. Bu fonksiyonlar tuşlara yeni Maestro 2 yazılımı içerisinden atanırlar. En çok kullandığınız fonksiyonları dokunmatik tuşlara bir defa atadıktan sonra bir daha yazılımı açma gereği olmadan bu kontrollere hızlıca ulaşabilirsiniz.


Yeniden Tasarlanmış Breakout Kablosu

DUET for iOS & Mac'in breakout kablosu büyük ölçüde sadeleştirilmiş ve mikrofon/enstrüman konnektörleri (XLR ve 1/4") tek bir konnektör içerisinde birleştirilmiştir. 2 adet giriş ve 2 adet balanslı 1/4" çıkışın ortak bir noktada birleşip Duet 2'ye tek parça kablo ile bağlanması sayesinde kablo dağınıklığına bir son verilmiştir. Bağlantı kablolarının sade ama bir o kadar da dayanıklı tasarımı ile kişisel stüdyonuz kulağa olduğu kadar stil sahibi görüntüsüyle göze de hitap eder.

iPad üzerinde müzik

Apple iPad 499 USD'den başlayan fiyatları ile müzik yapımı ve kayıdı için en kolay ulaşılabilir, güvenilir ve dinamik araçtır.


iPad yaratılıcığınıza dokunmanızı sağlar
Müzik yapmak için iPad'iniz ile olan etkileşiminiz aynen bir müzik enstrümanı çalmak gibidir. Apple'ın Garage Band gibi yazılımları iPad'inizi adeta bir enstrümana dönüştürmektedir. İster mixer üzerinde fader'ları hareket ettiriyor olun, ister yazılım parametrelerini değiştirin veya dalga şekillerini düzenleyin iPad'in multi-touch arabirimi mouse tıklamaları veya trackpad hareketlerinden çok daha etkili bir kontrol şeklidir


iPad'e Direct Digital Connection
Apogee ONE, Duet ve Quartet Apple'ın MFi (Made for iOS - iOS için üretilmiş) programı ile onaylı olmasını sağlayan ve doğrudan Dijital olarak bağlanmasını sağlayan özel dijital devrelere sahiptir.
DC besleme ile iPad şarj edebilme
Audio Dünyasında yeterli besleme en iyi sesi elde edebilmek için kaçınılmazdır. Dijital bağlantı ve sahip oldukları harici besleme ile ONE, Duet ve Quartet iPad'inizi siz çalışırken şarj edebilir. Böylelikle işiniz asla yarım kalmaz

Tümüyle Yeni iOS, Mac ve Windows uyumlu Maestro 2 Kontrol Yazılımı

Duet 2'nin, yeniden yapılanması sürecinde Symphony I/O'dan kendisine uyarladığı özellikler sadece ses kalitesi alanında olmadı. DUET for iOS & Mac/PC, yeniden tasarlanmış Maestro 2 yazılımına mükemmel bir uyum ile entegre edildi. Bu yeni yazılım ile tek bir pencere içerisinden, cihaz ve sistem ayarları arasında navigasyonun tab'ler ile sağlandığı yeni ve takibi kolay bir arayüze geçilmiştir.

Dokunmatik tuşların fonksiyon atamaları, Soft Limit seçimi, Output kanalı atamaları,  dim ve output mute seçimleri, sample rate seçimi ve performansı geliştirilmiş düşük gecikmeli mixer. Duet 2'nin bütün parametreleri ve fonksiyonları tek bir pencere içerisine kullanıcı dostu sade ve anlaşılabilir bir arayüz ile yerleştirildi. İster Mac ister iOS olsun, her ortamda mükemmel kontrol imkanı sunan Maestro yazılımı Apogee ürünlerini diğer iOS ürünlerinden ayıran en önemli ayrıntılardan biridir.


Soft Limit: Dijital Distortion'ı Gerçekleşmeden Engelleyin


İlk defa 1992 yılında Apogee tarafından AD-500 dönüştürücülerinde kullanıcı ile tanıştırılmış olan Soft Limit, platinum plağa sahip Dünya çapında satis rekorları kırmış sayısız albümde duyulabilir. Apogee'nin zamanında sadece en üst seviye pro audio dönüştürücülerinde rastlayabileceğiniz Soft Limit, artık Duet 2 ile kişisel stüdyonuzun kullanımına sunulmuştur.

Soft Limit sayesinde ses kaynağınızdan daha fazla kazanç alabilirken, bu analog sinyaller dijital ortama dönüştürülürken ki aşırı yükleme sonucu oluşacak dijital distortion'ın önüne geçilir. Analog sinyallerin tepe noktasının distortion oluşturmayacak biçimde ama müzikal yapısınıda kaybetmeden yumuşatılması ile işlenecek sinyaller, analog ekipmanla yapılan kayıtların sıcaklığını verir.

4 analog çıkış - Bağımsız kulaklık ve hoparlör çıkışları

Büyük bir çoğunluk tarafından gelen yoğun talep doğrultusunda Duet 2'nin 4 adet çıkışı bulunmaktadır. Stereo kulaklık çıkışları veya sağ ve sol mono çıkışlar, çiftler halinde 1-2 ve 3-4 nolu çıkışlara veya düşük gecikmeli miksere atanabilirler ve her biri stereo, mono, muted veya dimmed modlarında çalışacak biçimde ayarlanabilirler.

Bu esnek çıkış imkanları sayesinde bir DJ hoparlörlere giden mix'ten bağımsız olarak kendi kulaklığına farklı bir mix gönderebilir, sahnedeki bir sanatçı kulaklığında metronom'u dinlerken hoparlörlere performansına ait altyapı müziklerini gönderebilir ve bir kayıt mühendisi kendi monitörlerindeki mixten bağımsız olarak, kaydettiği sanatçının kulaklığına vokalin daha ön planda olduğu ayrı bir mix gönderebilir.
(Bu özellik müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda uygulanmıştır)


Breakout Box Aksesuarı (opsiyonel)


DUET for iOS & Mac/PC için tasarlanmış harici bir aksesuar olan Break Out Box, sağlam alüminyum bir şase içerisinde 2 adet 1/4" girişe, 2 XLR girişe ( 2 adet birbirinden bağımsız kanalın kaydı için) ve 2 balanslı XLR çıkışa ev sahipliği yapar. Duet 2 breakout box stüdyo kalitesinde I/O (giriş/çıkış) konnektörlerine sahiptir ve 2 metrelik bağlantı kablosu giriş ve çıkış bağlantılarınızı masaüstünüzden uzağa kaydırmanıza yardımcı olup kablo karmaşanızı en aza indirir.
(Bu özellik müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda uygulanmıştır)

Lütfen Breakout Box'ın ses kartına ekstra giriş ve çıkış sağlamadığını unutmayın. Duet 2 aynı anda 2 kanal analog sinyal girişi (mikrofon, line veya enstrüman) yapabilir ve 4 kanal sinyal çıkışı (stereo kulaklık ve monitör çıkışları) sağlar. Breakout kablosu ya da Breakout Box kullanmanız belirtilen giriş ve çıkış sayılarını etkilemez.

Balanslı çıkışlar

DUET for iOS & Mac sağladığı balanslı çıkışlar ile her türlü stüdyo monitörü ve harici ekipman ile sorunsuzca bağlanabilir. Balanslı çıkışlar uzun mesafe kablo kullanımına elverişli olmak ve orijinal sinyali dış gürültülerin olumsuz etkilerinden korumak gibi faydalar sağlar ve daha fazla ses ekipmanıyla uyumlu olabilmeleri açısından da balanssız bağlantılarla kıyaslandığında daha üstündür.

(Bu özellik müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda uygulanmıştır)Çok Fonksiyonlu Kontrol Knob'u

DUET for iOS & Mac'in dizaynında ilk göze çarpan pürüssüz alüminyum gövdesinin yanında, hemen dikkati çeken diğer özelliği de çok fonksiyonlu kontrol knob'udur. Bu kontrol merkezi niteliğindeki knob ile dinamik OLED ekran üzerinde DUET for iOS & Mac 'in giriş ve çıkış kanalları arasında geçişler yapıp bunların seviyelerini ayarlayabilirsiniz.Not: Bu ses kartının kendi üzerine ses kayıdı yapma özelliği yoktur. Sadece bilgisayar / iPad /iPhone / iPod Touch üzerine kayıt yapabilir

Ön Panel

DUET / DUET for iOS & Mac Karşılaştırması

özellikler

Duet

Duet

Duet for iOS & Mac/PC

Duet 2

Bağlantı FireWire 400 USB 2.0
Ses Kalitesi 1. Nesil 2. Nesil
Roundtrip (Girişten çıkışa)
Latency performansı
32 buffer @ 96kHz = 4.6 ms 64 buffer @ 44.1kHz = 7.23 ms 32 buffer @ 96kHz = 3.6 ms 64 buffer @ 44.1kHz = 5.8 ms
Güç gereksinimi FireWire Bus Power USB Bus Power (Opsiyonel adaptör)
Sample Rate 24-bit/44.1-96kHz 24-bit/44.1-192kHz
Giriş kanal adedi 2 2
çıkış kanal adedi 2 4 (Stereo kulaklık & monitör çıkışları)
Monitör çıkışları Balanssız Balanslı
Bağımsız kulaklık çıkışı N/A
Mikrofon preamp 2 2
Preamp kazancı 75dB 75dB
Line seviyesi giriş
OLED Display -
Touchpad -
Metering LED Segment Full renkli OLED
Breakout Cable tasarımı 2 XLR Giriş, 2 1/4" Giriş, 2 1/4" çıkış 2 Combo Giriş, 2 1/4" çıkış
Maestro sürümü Maestro 1 Maestro 2
Phantom Power
Faz çevirme
Soft Limit -
Group Inputs
çıkışları Mute edebilme
Sum to Mono -
çıkışları DIM edebilme -
Kulaklık kaynağını değiştirebilme -
Core Audio uyumuDUET2 KUTUSUNDA BULUNANLAR
Arrow Duet 2
Arrow Breakout Kablo
Arrow 2 adet Line/Mic/Enstrüman girişi
Arrow 2 adet Balanslı Line çıkış
Arrow 2 mt. USB kablo
Arrow 30 pin iOS kablosu
Arrow Güç kaynağı
Arrow Yazılım


TEKNİK ÖZELLİKLER
Mikrofon preamplifikatör
Arrow Kazanç 75 dB
Arrow EIN 128dB (un-weighted) @ 60dB, 150Ohm input
Arrow Max giriş seviyesi +20 dBu
Arrow Giriş Empedansı 3 kOhm
Hi-Z giriş
Arrow Max giriş seviyesi +14 dBu
Arrow Giriş Empedansı > 2 MOhm
A/D Dönüşüm
Arrow Max giriş seviyesi (+4dBu ref) +20 dBu
Arrow Max giriş seviyesi (-10dBV ref) +6 dBV
Arrow Giriş Empedansı 3 kOhm
Arrow Frekans cevabı 20 Hz - 20 kHz > +/-0.2 db (@44.1 kHz)
Arrow THD+N -106 dB (@96 kHz)
Arrow Dinamik alan 114 dB (A-Weighted)
D/A Dönüşüm
Arrow Max çıkış seviyesi (+4dBu ref) +20 dBu
Arrow Max çıkış seviyesi (-10dBV ref) +6 dBV
Arrow Çıkış Empedansı 90 Ohm
Arrow Max kulaklık çıkış seviyesi 19 dBu
Arrow Kkulaklık çıkış empedansı 30 Ohm
Arrow Frekans cevabı 20 Hz - 20 kHz > +/-0.05 db (@44.1 kHz)
Arrow THD+N -113 dB (@96 kHz)
Arrow Dinamik alan 123 dB (A-Weighted)

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Mac OS
Arrow Bilgisayar Intel Mac 1.5 GHz veya daha hızlı
-10.6.8, 10.7.5 ve üstü
  Windows 10 Enterprise, Home veya Pro
- Anniversary update ve sonrası
Arrow Hafıza En az 2 Gb, 4 Gb tavsiye edilir
Arrow Bağlantı ve güç Herhangi bir USB portu
Arrow USB bus powered DC güç kaynağı kullanılabilir
iOS
Arrow iOS sürümü 5.1.1 ve üstü
Arrow Bağlantı 30-pin dock konnektör
Arrow DC güç kaynağı gerekli DC güç kaynağı ürünle birlikte gelmektedir.
iOS cihaz uyumluluğu (Lighting bağlantı için)
Arrow iPod Touch* (5. jenerasyon)  
Arrow iPhone 5*  
Arrow iPad* (4. jenerasyon)  
Arrow iPad Mini*  
* Ayrı olarak satılan Apple'ın Lighting to 30-pin adaptörü ileÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ


İLGİLİ ÜRÜNLER

APOGEE DUET Carry Bag

APOGEE Duet 2 için Breakout Box
  Site içinde yeralan tüm metin, resim ve diğer içeriğin hakları COMPEL MÜZİK AŞ'ye aittir. Başka bir ortamda kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz. Gizlilik  
  Compel Müzik Anonim Şirketi | V7.20 | 2020 | Designed by Compel